Головоломка, ліки чи стимул для мозку?
Є щось неприроднє у тому, щоби називати пазли головоломкою, адже вони не ламають, а навпаки зміцнюють, вибудовують і систематизують — нейронні зв'язки, увагу, логіку думок. Вони майже ідеально вкладаються у відому фразу Ломоносова про математику: «Пазли вже за те любити варто, що вони розум до ладу приводять», чи не так?

Їх можна вважати грою, розвагою, захопленням, тобто хобі, але є одна надважлива функція, яку неможливо проігнорувати: пазли можуть бути частиною майндфулнес-медитації, виконувати роль своєрідного тренажера для розумових здібностей і уваги.
Майндфулнес і пазли — впорядкування свідомості і фітнес для розуму
У звичайному стані наша увага безладно-неспокійна, часто перемикається з одного на інше, більше звернена зовні, на події навколишнього світу. При тому розумовий процес емоції не контролюються, ми не звикли думати про «тут і зараз», а тривожимося про майбутнє, постійно згадуючи минуле.

Практики майндфулнес вчать відключати так званий «автопілот» і усвідомлювати поточний момент, розпізнавати думки і почуття в момент їх виникнення, відчувати їх і реагувати на них безпосередньо. Вони вчать слухати своє тіло, встановлювати зв'язок між емоціями і їх тілесними проявами, щоб відчувати своє життя повніше. Практики усвідомленості можна назвати простими гігієнічними процедурами для свідомості: про її стан треба дбати не менше, ніж про чистоту тіла.
Щодо пазлів, то їхня роль у тренуванні розуму аналогічна фізичним вправам, фітнесу:

 • освоюємо процес складання;
 • практикуємося регулярно;
 • робимо корисне заняття частиною свого життя.

Регулярне збирання пазлів допомагає:

 • легко справлятися з емоційними перевантаженнями;
 • бороти стан хронічного стресу;
 • навчитись думати про «тут і зараз», цінувати поточний момент;
 • вийти з депресії;
 • покращити сон;
 • цінувати дрібні радощі життя і отримувати задоволення від них;
 • приймати зважені рішення;
 • покращити творчі здібності і особисту ефективність;
 • розслаблятися і досягати розумового спокою;
 • розвинути навички керування увагою і підвищити її концентрацію;

Тільки вдумайтесь: ми здатні самостійно змінити своє життя з нездорового на здорове. Треба лиш мати пазли під рукою. Тобто, знову напрошується аналогія — дія пазлів подібна дії пігулок від головного болю, аспірину, наприклад. Вони протидіють тривозі, дарують нервовій системі спокій, вирівнюють серцевий ритм.

У нашому неспокійному світі вже сьогодні активно ведуться наукові дослідження, присвячені впливу майндфулнес на зниження рівня стресу і зміцнення людського здоров'я в цілому. Насамперед, експерименти проводяться з людьми, що постійно зазнають високих психоемоційних навантажень. Це представники професій з максимальним рівнем стресу — пожежники, медики, військові, поліцейські. Регулярні заняття майндфулнес розвивають вміння успішно керувати увагою і демонструвати надзвичайну ефективність в найважчих стресових ситуаціях.

Але ж хіба ці вправи потрібні лише представникам «ризикових» професій? Нервування, скажений пульс, що заглушає звуки навколишнього світу, переривчасте дихання, нестача повітря легеням… Ці відчуття знайомі більшості. Вони супроводжують стресові стани: під час сімейних негараздів, надвідповідальних заходів, спорів з керівництвом.

Здається, що шалений світ з його хронічними ситуаціями багатозадачності і прискореним ритмом життя випробовує всіх на міцність. Навички справлятися зі стресом за допомогою медитативної практики стають цінним інструментом в сучасних умовах, вони просто необхідні для збереження благополуччя і щасливих моментів.

Тож вмикаймо аудіомедитацію від Be Better і нумо до пазлів! І хай весь світ зачекає.
Всі товари