Пазли як задоволення для душі
Є у цьому якась магія: створюється цілий світ із малесеньких розрізнених шматочків. Починаєш відчувати себе ледь не напівбогом, вибудовуючи з хаосу впорядкований прекрасний Всесвіт. Чудовий краєвид, фантастичний сюжет, репродукція картини відомого художника — результат кропіткої праці і втіха для душі. Так, мова про складання пазлів. І тепер ми вже не вбачаємо нічого дивного у тому, що все більше дорослого люду звертає свою увагу на цю нібито гру-головоломку, а насправді — медитаційну практику, яка у складні моменти життя допомагає налагодити стосунки зі світом.

На думку психологів, інтерес дорослих до так званих «дитячих» розваг пояснюється потребою емоційного розвантаження, звільнення від накопиченого негативу. Звісно, що мова не про «впасти в дитинство» надовго, а саме періодично повертатися, що корисно, а іноді й необхідно.
Ліки від стресу та інші властивості пазлів Be Better
Чи не найчастіше від усіх до використання антистресових іграшок вдаються офісні працівники. Поринаючи у гру, вони долають гнів, знімають тривожність, занепокоєння, напругу. Останнім часом все частіше обирають пазли для дорослих, іноді навіть не підозрюючи, що це не просто гра, а частина майндфулнес-медитації. І практична користь цих пазлів цілком обґрунтована на науковому рівні.

  • Пам'ять. Найчастіше про покращення пам'яті говорять із дітьми- школярами, які змушені запам'ятовувати великі обсяги інформації від час навчання. Та хіба ви не помічали, що з плином часу колишня здатність зберігати та відтворювати інформацію поступово згасає. Це означає, що пам'ять потрібно стимулювати і поновлювати. І тут у пригоді стають пазли: ви вивчаєте зразок «картинки», поділяєте її на декілька частин і, добираючи елементи відтворюєте частини одна за одною. Отримана цілісна картина і є практичний результат.

  • Авторська методика. Пазли це завжди свобода вибору: як такої схеми складання немає — починайте хоч з центру, хоч зверху чи знизу. Розробляйте і застосовуйте свою власну методику, щоб впорядкувати деталі і досягти результату.

  • Розширення світогляду і саморозвиток. Складаючи пазли, ви пізнаєте світ — знайомитесь з флорою і фауною, мандруєте Європою чи блукаєте джунглями. І Або просто застосовуєте свої здібності, щоб отримати задоволення і естетичну насолоду від створеного орнаменту.

  • Концентрація уваги. Так, пазли — це не просто розвага чи іграшка, це своєрідний тренажер для напрацювання навичок самоорганізації. Адже для створення цілісного зображення знадобиться уважність, зосередженість і певна стратегія щодо виконуваних дій.

  • Медитація. Пазли цілком обґрунтовано можна вважати частиною медитативного процесу, а не тільки відпочинком від думок про незавершений проект, суворого боса, сварку з сусідами, чий ремонт не має кінця краю. Начебто алгоритм простий і зрозумілий: проаналізувати і відтворити картинку з безлічі маленьких елементів. Але процес розслаблення супроводжується роздумами над завданням, усвідомленням і неабиякою концентрацією уваги на деталях, на логіці і послідовності дій.

Звісно, є різні способи забути про щоденну рутину, проблеми та стресові ситуації. Але обираючи, згадайте про те, що спосіб розслаблення може бути й цілющим для організму, корисним для розуму і захоплюючим як пригода. І тоді оберете пазли — щоб побути на самоті, сконцентруватися на відчуттях і отримати приємні емоції. Адже це неабияке задоволення для душі: гармонійне поєднання барв, успішне застосування творчих здібностей і радість від вдалих рішень.
Всі товари